add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Zastępca Prokuratora Generalnego – Prokuratura Krajowa

Zastępca Prokuratora Generalnego

Krzysztof Sierak

(ur. 02 stycznia 1966 roku w Tychach) – Zastępca Prokuratora Generalnego, wieloletni prokurator śledczy, były Dyrektor Biura do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, były Prokurator Okręgowy w Katowicach, były Zastępca Prokuratora Rejonowego w Katowicach.

Pracę w wymiarze sprawiedliwości rozpoczął w 1992 roku od aplikacji prokuratorskiej, a następnie asesury w Prokuraturze Rejonowej w Tychach. Na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tychach został powołany w 1996 roku. Od początku 2001 roku do lipca 2001 roku pełnił obowiązki służbowe w Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie prowadził postępowania z zakresu przestępczości zorganizowanej i kryminalnej. Następnie, do lutego 2002 roku, pracował w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Od lutego 2002 roku do marca 2005 roku pełnił obowiązki w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Od kwietnia do września 2005 roku pełnił funkcję Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Katowicach. Następnie, od grudnia 2005 roku do lutego 2007 roku, pełnił funkcję Prokuratora Okręgowego w Katowicach. W tym okresie nadzorował między innymi sprawę katastrofy budowlanej w Katowicach, w której zginęło 65 osób.

W 2006 roku został powołany przez Prokuratora Generalnego na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, a w 2007 roku na stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej. W tym samym roku, od lutego do grudnia, pełnił funkcję Dyrektora Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej oraz Dyrektora nowo utworzonego niezależnego pionu do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją Prokuratury Krajowej. W tym okresie nadzorował wszystkie najpoważniejsze śledztwa prowadzone w prokuraturach z całego kraju.

Od marca 2016 roku pełni funkcję Zastępcy Prokuratora Generalnego.

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-08-23
Data udostępnienia informacji: 2021-04-09
Liczba odsłon: 31 019

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj