add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Zastępca Prokuratora Generalnego Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – Prokuratura Krajowa

Zastępca Prokuratora Generalnego Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Andrzej Pozorski

(ur. 21 lutego 1967 roku w Szczecinie) – wieloletni prokurator, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

W 1992 roku rozpoczął aplikację prokuratorską w Prokuraturze Wojewódzkiej w Szczecinie. Po ukończeniu aplikacji i asesury rozpoczął pracę jako prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście. W czasie pracy w Prokuraturze Rejonowej był delegowany do Wydziału I Nadzoru Nad Postępowaniami Przygotowawczymi, a następnie do Wydziału VI Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Wojewódzkiej w Szczecinie. W 2001 roku podjął pracę w Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu, a od 2005 roku został prokuratorem Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.

W okresie wykonywania obowiązków w OKŚZpNP prokurator Andrzej Pozorski prowadził szereg spraw o skomplikowanym charakterze, w tym między innymi skierował akt oskarżenia przeciwko byłemu Komendantowi Wojewódzkiemu w Szczecinie, który został oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności osób internowanych pomiędzy 12 a 17 grudnia 1981 roku. Podobny akt oskarżenia został skierowany przeciwko Komendantowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wielkopolskim.

Od kwietnia 2015 roku prokurator Andrzej Pozorski pełnił obowiązki Naczelnika Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Szczecinie.

Żonaty, dwoje dzieci.

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-08-23
Data udostępnienia informacji: 2016-06-16
Liczba odsłon: 25 450

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj