czwartek, 01 sierpnia 2019

Wiceminister środowiska z lat 2014/15 został zatrzymany

Wiceminister środowiska z lat 2014/15 został zatrzymany

Dzisiaj (1 sierpnia 2019 roku) na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w postępowaniu dotyczącym czynów o charakterze korupcyjnym, które miały miejsce w okresie od września 2015 roku do stycznia 2016 roku.

Wśród zatrzymanych jest Janusz O. pełniący w okresie od stycznia 2014 roku do listopada 2015 roku funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Drugi z zatrzymanych to biznesmen Marcin M.
Postępowanie dotyczy czynów o charakterze korupcyjnym do jakich doszło w czasie pełnienia przez Janusza O. funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska oraz funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyny korupcyjne związane są z wykonywaniem robót budowlanych dla kieleckiej spółki wodociągowej.
Po doprowadzeniu do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prokurator przedstawi zatrzymanym zarzuty.
Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-01
Data udostępnienia informacji: 2019-08-01
Liczba odsłon: 1 749